Інсталяція «Події, що змінили нас. Відчуття Майдану. День Гідності та Свободи.»

НЕБЕСНА СОТНЯ

Їм амуніції не треба, За честь, за волю, за Вкраїну
Хоч не закінчилась зима. Ідуть, щоб Богу присягнуть!
Сьогодні Сотня йде на небо, Веде їх всіх незламна віра
Без командира йде, сама. І торжество великих діл.
На небі хмари – розійдіться, Тепер їм там за командира
Весна іще не почалась. Буде Архангел Михаїл.
Всі на майдані – розступіться, Не плач і не ридай, родино,
Щоб Сотня в небо піднялась. Хоч біль ніколи не пройде.
Земну покинувши родину, Пишайся, ненько Україно, –
Вони ідуть в останню путь. Найкраща Сотня в небо йде!

Анатолій Щур

(с. Ліствиця Дубровицького району)

Ті трагічні та незабутні події змінили кожного свідомого українця. Саме там, на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності почала знову відроджуватись велич і гідність українського народу!

21 листопада 2023 року у День Гідності та Свободи відзначається десята річниця Революції Гідності. Це знакове свято було започатковане у 2014 році та встановлене на честь двох революцій, які відбулись в Україні у 2004 та 2013 роках.

Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Саме в цей час відбувся поштовх для пробудження свідомості української нації. І кожен українець зобов’язаний пам’ятати і шанувати “Небесну Сотню” – понад сто людей які віддали своє життя за наше майбутнє.

Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи у бібліотеці Рівненського ліцею № 23, 21 листопада 2023 року підготували книжкову інсталяцію
Інсталяція «Події, що змінили нас. Відчуття Майдану. День Гідності та Свободи.»

Завдання інсталяції розповісти про події на Майдані Незалежності, вулицях Інститутській та Грушевського. Активізувати патріотичне виховання молоді. Донести підростаючому поколінню важливість того феномену, яким став Київський Майдан.

Книги присвячені героям Революції Гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, щоб ми всі почали змінювати свою державу, своє майбутнє, а наші діти та онуки дістали змогу жити у вільній, кращій країні.

Видання, що представлені на інсталяції знайомлять нас з тим, як розгортались події під час Революції Гідності. Про долі тих людей, таких різних, але близьких по духу – патріотів, що об’єднавшись відстоювали нашу націю. Про людей, яких нарекли “Небесною Сотнею” душі яких полетіли на небо.

Для інсталяції зібрані книги, повісті, малюнки учнів ліцею, джерела документального характеру, інтерв’ю, спогади очевидців подій, оповідання, світлини, вірші присвячені Революції Гідності, російсько-українському протистоянні на Сході України та тим героям, які назавжди залишились у пам’яті:

– «Революіця Гідності. Війна: книга пам’ять»;
– «Небесна Сотня» К. Богданович;
– «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип.3.: у 2 ч. Ч. 2.»;
– «Книга змін» Андрій Цаплієнко;
– «Усна історія російсько-української війни (2014-2018 роки)»;
– «Історії нескорених» Олена Медведєва;
– «Я з Небесної Сотні» Марко Рудневич;
– «Небесна варта. Пам’яті борців за незалежність України» Р. Неділько;
– «Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу»;
– «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності»

Пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної Сотні назавжди залишиться у серцях українців.

Завідувачка бібліотеки Тетяна Вігілянська