Музей Слави воїнів-інтернаціоналістів імені М. Веремчука

У Рівненській ЗОШ №23 було створено музей у 2010 році. Оформлення здійснено на високому рівні з ініціативи рішення правління РМОУСВА при сприянні міського голови Хомка В.Є., управління освіти Рівненського міськвиконкому і працівників краєзнавчого музею, працівників Рівненської ЗОШ №23.

У музеї діє 5 тематичних експозицій, які доповнюються матеріалами щорічно, про що свідчать записи в інвентарній книзі. Його названо на честь випускника нашої школи М.Веремчука, який загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані.

Основним напрямом діяльності музею є створення дієвого механізму та функціонування системи патріотичного виховання дітей. Збір нових відомостей та експонатів, що проливають світло на життя та службу солдатів під час Афганської війни, організація масових заходів, патріотичної просвіти, військово-спортивних змагань, військово-історичних та культурно-історичних семінарів круглих столів, уроків мужності, залучення батьківської громадськості до роботи з патріотичного виховання підростаючого покоління, залучення учнів до екскурсійної роботи музею. Традиційними стали заходи до Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня визволення Рівного, Дня виведення військ з Афганістану, Дня Перемоги.

Музей є формою роботи, яка, дійсно, формує громадянську активність учнів, патріотизм, що реалізується в процесі збирання, вивчення і оформлення матеріалів, що мають виховну і пізнавальну цінність.

У 2015-2016 н.р. почалося оформлення нової експозиції, присвяченої учням школи – учасникам бойових дій в зоні АТО. На даний час пошукова група «Пам’ять» досліджує матеріали щодо оформлення експозицій, присвячених випускникам школи, які брали участь у бойових діях в зоні АТО.

Щорічно музей відвідують учні школи і міста, про що свідчать записи в книзі відгуків. У 2014 р. місцевим телебаченням було відзнято сюжет про діяльність музею.

Керівник музею
Новосад І.В.