Для вас, діти

Заповіді читача
  • Пам’ятай, що читання – одна з найважливіших, найпотрібніших, найсерйозніших робіт, не «між іншим».
  • Навчися користуватися довідкою – бібліографічним апаратом книги.
  • Не залишай книгу недочитаною без серйозних причин.
  • Закриваючи книгу (навіть прочитавши тільки частину її), подумай, що запам’яталося, схвилювало, утішило, вразило, здивувало.
  • Постарайся самостійно розібратися у всьому, пояснення незрозумілих слів шукай у тлумачних словниках.
  • Книга добре і надовго запам’ятовується, якщо її зміст розповісти друзям, батькам.

Скарби з книжкової полиці

kn_GimnazustКокотюха А. Гімназист і Вогняний Змій: пригодницько-детективна повість / А.Кокотюха. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 272 с.: ілюстр.

Після пригод із Чорною Рукою у житті гімназиста Юрка Туряниці таємниць і загадок стало ще більше. Дивні речі кояться в столиці – одна за одною горять українські історичні будівлі. Деякі сліди ведуть до Першої зразкової гімназії, яка ризикує втратити репутацію ще й через… наркотики. Восьмикласник Юрко Туряниця разом з приватним детективом Назаром Шпигом та вірним бульдогом Джентльменом знову беруться за справу. Та чи під силу звичайному гімназистові випередити злодіїв і врятувати від забуття українську історію?..

У другій книзі відомого письменника Андрія Кокотюхи знову буде багато карколомних подій, смертельних небезпек, драматичних непорозумінь, покинутих будинків і, звичайно ж, страхітливого вогню.

Завітай і прочитай!


kn_Juttya sobakuКемерон Б. Життя і мета собаки: роман / Б.Кемерон; пер. з англ. Г.Яновської. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 240 с.

Це не одна з тих зворушливих історій, де собака помирає в кінці. Це історія про пса, який живе вічно, народжуючись знову і знову, пам’ятаючи свої попередні життя, щоб зрозуміти, у чому його призначення. Маленький Тобі, веселий і відданий ретривер Бейлі, відважна німецька вівчарка Еллі – одна душа в кількох собачих інкарнаціях намагатиметься зрозуміти сенс дружби і самопожертви, причину людської жорстокості і ціну відданої любові людиний тварини, яка не закінчується зі смертю. Змінюючи забарвлення шерсті та імена, пес шукатиме того, хто колись став його хлопчиком.

Завітай і прочитай!


kn_NezrozymiliГридін С. Незрозумілі: повість / С.Гридін. – К.: Академвидав, 2016. – 128 с.

Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалося, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і відвагу постояти за них як друг. Якщо вміти розуміти і ставати зрозумілішим. Такими є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.

Приємного вам читання!

 


kn_Vik mamuМацко І. Перехідний вік… моєї мами: повість / І.Мацко. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 128 с.

Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім’ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій «перехідний вік». Її бентежать стосунки з однокласниками, пригоди в таборі, пробудження кохання. І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.

Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, – переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік… моєї мами».

Приємного вам читання!


kn_ElviraЛимич А. Ельвіра в Країні Котів / А.Лимич; худож. О.Мельничук – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 120 с.

Пізнавально-пригодницька книга сповна розкриває великий світ наших маленьких домашніх друзів. Герої книги – Коти – не лише оповідають свої історії та легенди, але й виконують психотерапевтичну функцію, адже доведено, що родина котячих щедро наділена здатністю дивувати, розважати й лікувати людей.
Один день перебуває дівчинка Ельвіра в Країні Котів. Але знань, отриманих там, і пригод вистачило б комусь на цілі роки. Будова твору нагадує міні-енциклопедію про котів з елементами казки та символіки. В ньому – безліч міфів і легенд, створених у різних країнах світу.

У книзі кожний знайде те, що йому до вподоби.

Чекаємо на тебе в бібліотеці!


kn_ViterЛущевська О. Вітер з-під сонця: повість / О.Лущевська; худож. Я.Гавриш. – К.: Фонтан казок, 2016. – 125 c.: ілюстр. – (Книжка про мене).

Повість Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року.

Книга про підлітків, які прагнуть стати дорослими, стати вільними. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі – й хоч відтоді минув рік, зустріч не забулася. Але, виявляється, життя таке непередбачуване, і за цей рік дуже багато всього сталося. Рися мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато. Кожен з них подорослішав і вчиться знаходити необхідні слова підтримки для близьких і не претендувати на роль людини, навколо якої має крутитися весь світ.

Завітай і прочитай!


kn_Chat dlya DivchatЧат для дівчат: збірка оповідань / Хромова Анна, Біла Надія, Ткачук Галина, Вздульська Валентина, Стус (Щербаченко) Тетяна, Лущевська Оксана, Сердюк Маша, Ярова Альона, Малетич Наталка, Захабура Валентина, Ясіновська Наталія, Кочубей Саша. – Львів: Видавництво Сатрого Лева, 2016. – 176 с.

Дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі… Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів.

Приємного вам читання!


kn_140 duc TushiБачинський А. 140 децибелів тиші / А.Бачинський; обкл. А. Бочко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 127 с.

Жив собі звичайний хлопчик. Любив футбол, займався у музичній школі на фортепіано, навіть здобув право на участь у престижному міжнародному конкурсі юних музикантів. І в одну мить в автокатастрофі втратив усе – батьків, сестричку, слух. Чи може бути музикант без слуху, чи вистачить Сергію сили подолати зневіру та відчай і навчитися жити в новому середовищі – про все це ти зможеш дізнатися, прочитавши книгу Андрія Бачинського «140 децибелів тиші».

Чекаємо на тебе в бібліотеці!


kn_KapkanКокотюха А. Подвійний капкан: повісті / А.Кокотюха; іл. Ю.Радіч. – К.: Компанія ОСМА, 2015. – 240 с.: ілюстр.

Вірні друзі Денис Черненко й Максим Білан, уже восьмикласники, черговий раз потрапляють у вир несподіваних пригод. Читач дізнається про подорож Максима одеськими катакомбами, про те, як друзі знову допомогли Денисові виплутатися зі складної ситуації, про непрості стосунки з директором школи у світлі нових обставин, про зустріч зі справжніми озброєними злочинцями й багато інших захоплюючих подій.

Приємного вам читання!


kn_MatuldaДал Р. Матильда / Р.Дал; пер. з англ. В.Морозов; за ред. О.Негребецького та І.Малковича; іл. К.Блейк; обкладинка Є.Гапчинська. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 272 с.: ілюстр.

Матильда – геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона – зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул…

1988 року «Матильду» було визнано найкращою в світі дитячою книжкою.

Приємного читання!


kn_PerekladenecВинничук Ю. Перекладенець / Ю.П.Винничук; іл. Ю.Пилипчатіної; худож.-оформлювач В.М.Карасик. – Х.: Фоліо, 2015. – 24 с.: ілюстр. – (Дитячий світ).

Це друга книжка із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків – Гоплі та Піплі. Чеберяйчики запросити гостей та пригостити їх смачнючим пирогом-перекладенцем. Так от халепа: де роздобути усі складники до нього? Але на допомогу чеберяйчикам приходять їхні гості – водяники, гаївки, козарики і навіть пані Гусялапка. Ці незвичні кумедні герої оживають в уяві маленьких читачів завдяки зворушливим ілюстраціям чудової художниці Юлії Пилипчатіної.

Завітай і прочитай!


kn_EnnМонтгомері Л.-М. Енн із Зелених Дахів: роман / Л.-М.Монтгомері; пер. з англ. А.Вовченко; обкл. Ю.Симотюк. – Львів: Урбіно, 2013. – 314 с.

Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм по господарству. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчинка, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!

Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні фільми, створено театральні постановки. «Енн із Зелених Дахів» – початок циклу, що складається з восьми книжок.

kn_Enn_vsi


kn_NevgamovnaКулідж С. Невгамовна Кейті / С.Кулідж; з англ. пер. В.Чернишенко; ілюстр. В.Юдіної. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 287 с.: ілюстр. – (Обережно: дівчатка!).

Велика фантазерка Кейті Карр має добре серце і невгамовну вдачу. Вона верховодить своїми братиками й сестричками, щоразу вигадуючи дивовижні ігри та забави, чим додає чимало клопоту своїй тітці… Та одного разу з Кейті стається нещастя і цілковито змінює її життя..

Якщо ти почнеш читати книжку С’юзен Кулідж, то обов’язково будеш симпатизувати Кейті і дуже можливо, що ця весела, добра та мужня дівчинка вплине і на твоє життя!

Чекаємо на тебе в бібліотеці!


kn_GannysyaРутківський В. Ганнуся: весела пригод. повість / В.Рутківський; ілюстр. І.Ключковської. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 253 с.: ілюстр. – (Обережно: дівчатка!).

Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.

Приємного вам читання!

 


kn_DryziЛущевська О. Друзі за листуванням / О.Лущевська; ілюстр. Н.Гайди. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2011. – 185 с.: ілюстр. – (Класні історії).

До вашої уваги книжка Оксани Лущевської. Прочитавши її ви дізнаєтесь, як в далекій заокеанській країні, в англомовному таборі для дітей з усього світу українська дівчинка Ксеня знайшла собі вірного друга Еріка – американського хлопчика, з яким, виявляється, так багато спільного, так легко і радісно, що взагалі не хочеться розлучатись. Але канікули не можуть тривати вічно. А чим наповнити розлуку? Хіба що листами.

Приємного вам читання!


kn_KosmonavtuНестайко В. Космонавти з нашого будинку: повість і оповід. / В.Нестайко; ілюстр. Ю.Радіч-Демидьонок. – К.: Країна Мрій, 2009. – 349 с.: ілюстр. – (Улюблені книжки) (Найкращі твори Всеволода Нестайка).

Всеволод Нестайко – улюблений письменник мільйонів маленьких читачів. До пропонованої книжки відомого письменника, класика української дитячої літератури, увійшли повість «Пригоди Грицька Половинки» та кілька яскравих оповідань про життя школярів, їхні веселі пригоди і справжню дружбу.

Приємного вам читання!

 


kn_Un i SofysГопп С. Юн і Софус / С.Гопп. – К.: Зелений пес, 2007. – 144 c.: ілюстр.

Знайомтеся. Юн та його друг Софус – головні герої цієї книжки. Хлопчик Юн якось намалював собі друга крейдою на паркані, а той взяв та й ожив, бо крейда виявилася чарівною. Ожив та сказав, що його кличуть Софус. Чого можна чекати від хлопця з таким дивним ім’ям, крім пригод?

А далі було таке: хлопці знайшли справжню чарівну паличку, але до ладу не знали, як нею користуватися… Уявляєш, що з ними могло трапитися?
Прочитай про все це в книзі знаменитої норвезької письменниці Сінкен Гопп. До того ж, тут ти знайдеш багато віршиків та пісеньок, які зможеш вивчити та співати разом з друзями та батьками.

А ще хочу тобі порадити почитати першу книжку про пригоди Юна та Софуса – «Диво-крейда». Бо хороші книжки, як і хороші друзі, ніколи не набридають.

Приємного вам читання!