Патріотична година державності «Державні символи України»

Україна, як суверенна й незалежна держава має власні національні державні символи, якими пишаються дорослі і діти, символи, що уособлюють історію України та її сутність.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2023 року під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» маленькі українці 3-Б класу (класний керівник Шумейко І. В.) 5-го жовтня були присутні на бібліотечному уроці патріотичного виховання «Державні символи України».

Бібліотекар розповіла дітям про основний Закон Держави – Конституцію і про три головні символи України, які у ньому записані: Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.

Історія походження символів бере свій початок з давніх-давен, яку повинен знати кожен українець. Розглянули з яких елементів складається Великий Державний герб України.

Година державності супроводжувалась показом слайд-презентації «Геральдика незалежної України». Також діти дізнались про не менш важливі символи нашої держави, це і козацтво, яке відіграло важливу роль в історії України; і архангел Михаїл, який віддавна вважався покровителем воїнства.

Не забули про народні, рослинні символи такі, як соняшник, барвінок, верба, писанки, лелека, соловейко, пшениця, маки, чорнобривці і звісно калина, як символ краси, життя, роду та незнищенності.

Не уявляємо ми Україну і без вишитого рушника та національного одягу. Розглянули у малюнках який одяг носили козаки.

Діти із завзяттям відповідали на питання, для закріплення матеріалу та в кінці поділились враженнями з розумінням того, як потрібно шанувати Батьківщину, її історію, символіку. Урок патріотичного виховання закінчився «патріотичною фізкультхвилинкою».

Нам наймиліша і єдина
Вітчизна за усі світи!