День пам’яті та примирення

8 травня – День пам’яті та примирення, день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Цього року Україна вдруге відзначає цей день в умовах повномасштабної збройної агресії росії.

З нагоди відзначення цієї дати в нашому ліцеї для членів учнівського самоврядування відбувся майстер-клас «Символ перемоги» з виготовлення квітки маку. Діти ознайомилися з історією про те, що символом пам’яті про жертви Другої світової війни в нашій країні, як і в Європі, є червоний мак. В Україні здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. Тому квітка червоного маку не лише європейський, але й український символ скорботи про героїв, загиблих у кровопролитних світових війнах.

Виготовлення квітки маку – вираження почуття подяки та пошани до ветеранів Другої світової війни, воїнів АТО, що захищали нашу країну та солдатів, котрі й надалі продовжують нас захищати.

Педагог-організатор Ірина Цехмейструк