Що я знаю про Герб України?

19 лютого – важлива дата в утвердженні державності нашої України. Саме в цей день 1992 року Верховна Рада прийняла постанову «Про Державний Герб України», якою було затверджено герб нашої Батьківщини – золотого кольору тризуб на синьому щиті.

А звідки з’явилося це зображення? Саме таке завдання для дослідження отримали учні 5-А класу. Вони встановили, що тризуб є найдавнішим серед знаків, який використовується сьогодні. Він був виявлений на кам’яній застібці часів Трипільської культури (5-3 тис. років до н.е.), яку було знайдено біля дніпровського острова Шанець. Діти побачили зображення срібників Володимира Великого та Ярослава Мудрого та відзначили тризуб на одній зі сторін. Своєрідне відродження символу нашої історії відбулося у 1916 році, коли тризуб з’явився на печатках і ділових паперах молодої Української держави.

Що ж означає це тисячолітнє зображення? У п’ятикласників були свої цікаві думки. А взагалі, існує понад 40 версій, що пояснюють походження тризуба. Ні в кого не викликає сумнів те, що тризуб – це символ нашої історії, незалежності, свободи й стійкості, який пережив тисячоліття; свідчення сили нашого народу, який вистояв раніше, вистоїть і переможе й зараз.

Класний керівник 5-А класу Алла Деркач