Подорож до джерела

Джерело – це цілюща вода, що живить усе навкруги. Та це слово можна вжити в іншому значенні: джерело знань, духовності, історичної пам’яті.

Вважаю, що саме таким джерелом національної ідентичності та гордості можна назвати м. Острог. Діти 6-А класу в цьому змогли переконатися, відвідавши місто. Вони побували в замку князів Острозьких, де зараз розміщена експозиція краєзнавчого музею, дізналися про велич і могутність цього давнього роду. Отримана інформація допомогла їм швидко знайти підказки до скарбів під час квесту на території замку.

Музей книги – це абсолютно унікальне явище, оскільки його фонди містять колекцію найдавніших книг Західної Європи. Вражає, що багато з них були надруковані саме в Острозі, де з’явилася одна із перших друкарень на теренах нашої України.

Привітно зустріли нас і в Національному університеті «Острозька академія». Діти дізналися історію одного з найдавніших у Європі навчальних закладів, почули цікаві перекази про меценатів, які зуміли зробити академію визнаним осередком освіти середньовіччя.

Саме так, по краплині із джерела нашого народу, ми вчимо дітей гордості за Україну, за її славне минуле, виховуємо патріотів рідної землі.

Класний керівник 6-А класу Алла Деркач