День пам’яті жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

26 листопада у 2022 році – День пам’яті жертв голодоморів та 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

Україна внаслідок геноциду 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом.

До цієї дати у закладі було проведено:
– години спілкування, відео лекторії, усні журнали для учнів 1-11 кл. “Україна пам’ятає!”, “Голодомор – біль серця всієї України”, “Невиплакані сльози України”, “Свіча пам’яті”, “Голодомор в особистих історіях”;
– у вестибюлі закладу членами учнівського самоврядування оформлено інформаційний стенд “Не забувай! Україна. Голодомор. Пам’ятаємо”;
– у бібліотеці ліцею оформлено книжкові виставки “Трагічну годину вшануємо разом”, “Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо”;
– всі учасники навчального процесу були закликані приєднатися 26 листопада до загальнонаціональної хвилини мовчання та Всеукраїнської акції “Запали свічку пам’яті”.

Нашим спільним обов’язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

Заступник директора з виховної роботи Лариса Шевчук та педагог-організатор Ірина Цехмейструк