Всеукраїнський тиждень права

З метою підвищення правової освіти школярів, формування в учнів свідомого ставлення до норм права, а також попередження правопорушень серед учнівської молоді з 04.12 по 08.12.2017 року в Рівненській ЗОШ №23 був проведений Всеукраїнський тиждень права та тиждень профілактики правопорушень.

Почався тиждень із тематичних п’ятихвилинок «Підлітки і відповідальність», де учні дізналися про необхідність дотримання правових норм та про відповідальність неповнолітніх за правопорушення.

Упродовж тижня учні 1-11 класів та їх батьки дізналися про формування правової культури, правових орієнтирів та правомірної поведінки інформаційного глосарію «Формуємо відповідальну поведінку».

Учителі історії, правознавства та класні керівники підготували цікаві виховні заходи, зокрема: вечір запитань і відповідей «Вивчаємо Конституцію України» (Новосад І.В.), круглий стіл «Права людини: сучасність і минуле» (Ющук Г.І.), усний журнал «Конвенція про права дитини» (Деркач А.М.)

Психолог школи Бондарчук Н.П. і соціальний педагог Каленюк Т.П. проводили з учнями 5-9-х класів опитування «Чи знаю я свої права».

Каленюк Т.П. організувала заняття з елементами тренінгу для учнів 5-х класів «Знай свої права та виконуй обов’язки», а для учнів 6-х класів – «Правовий калейдоскоп».

Шевчук Л.І. ознайомила учнів 9-х класів із поняттями «відповідальність» і «обов’язок», видами відповідальності неповнолітніх під час тренінгу «Знаємо та реалізуємо свої права» (за програмою курсу «Рівний-рівному»).

Під час інтерактивної бесіди з працівниками патрульної поліції учні 7-х класів дізналися про можливості захисту своїх прав, вчилися діяти в різних життєвих ситуаціях відповідно до норм права.

Голова учнівського самоврядування Павленко Л.В. та шкільний дебатний комітет організували дебати «Соціальні мережі – це небезпечна загроза для суспільства» серед учнів 9-х класів.

08 грудня 2017 року в освітньому закладі проведено Всеукраїнський урок права «Права людини», присвячений проголошенню Загальної декларації прав людини. Цьогоріч класні керівники 1-11-х класів використовували активні форми роботи, а також запрошували до школи батьків, які є працівниками правоохоронних органів.

У шкільній бібліотеці діяла тематична виставка літератури, новинок періодичної преси на правову тематику «Правовий буквар».

Під час проведення тижня значну увагу було приділено заходам з попередження різних форм насильства та торгівлі людьми у наш час. Діти мали змогу отримати необхідну інформацію про те, як оберегти себе від подібних ганебних проявів і куди за потреби можна звернутись за допомогою.

Заступник директора з виховної роботи
Шевчук Л.І.