9 травня особливий день – День Європи в Європейському Союзі та інших країнах. Мета цього свята – відзначення миру і єдності народів.
Україна – це повновартісна європейська держава, що має свою Конституцію, національну валюту, релігійну свободу, рідну мову, історію та унікальну культуру, держава яка усвідомлює своє місце в сучасному світі. Держава, яку українці захищають ціною власного життя.
Європейський Союз та Україну єднають такі спільні цінності, як демократія, повага до прав людини та основоположних свобод, верховенство права, а також спільні інтереси в забезпеченні миру, безпеки, стабільності та процвітання. А ще історія та культура.
Але 24 лютого 2022 року країна – агресор внесла свої корективи. Впевнена, всі погодяться з тим, що перше місце на разі займає така спільна цінність, як МИР.
Бібліотека ліцею також не залишилась осторонь такої важливої події, представивши книжкову експозицію «Україна – Європа: спільні цінності» та ознайомила на бібліотечному уроці школярів з тим, що таке Відносини Україна – Європейський Союз та які спільні цінності єднають українців з іншими країнами.
Відповідно до цих спільних цінностей та інтересів, а також до Висновків Європейської ради та Спільної декларації про підтримку України від 12 липня 2023 року Європейський Союз та його держави-члени робитимуть внесок у довгостроковій перспективі та разом із партнерами в забезпечення безпекових зобов’язань перед Україною, які допоможуть Україні захистити себе, протистояти спробам дестабілізації та стримуватимуть акти агресії в майбутньому.
А 27 червня 2024 року укладено договір про зобов’язання Європейського Союзу у сфері безпеки та двосторонні зобов’язання у сфері безпеки, укладені між державами – членами Європейського Союзу та Україною, які є взаємодоповнювальними та взаємопосилювальними.
Українській історик, автор Володимир В’ятрович у своїй книзі «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» видана 2023 року. яка представлена на експозиції дуже влучно написав: ««Зі щитом або на щиті» – цей грецький крилатий вислів про рішучість у боротьбі за цінності став основою не лише грецького, а і європейського розуміння відваги, патріотизму, громадського обов’язку. Нині європейським щитом стала Україна. Саме щитом, який захищає від агресії Росії, а не просто буфером, що відділяє від РФ. Тому що Путін не зупиниться на Україні, якщо його не зупинять в Україні. Європі поталанило: ми готові спиняти його, бути щитом, а не буфером. Одначе Європа має збагнути, що щит потребує іншого ставлення: підтримки, а не спостереження. А українці свою місію виконають, бо грецький афоризм ми не просто переклали рідною мовою, а пережили його й закарбували в історії власними словами – «воля або смерть».
Мир, воля, незалежність, безпека, стабільність, процвітання – це ті спільні цінності, які і захищати ми маємо спільно.
Пригадаємо коротко важливі історичні відомості про відносини Україна – Європейський Союз.
Відносини Україна – ЄС – це двосторонні відносини між Україною та Європейським Союзом у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки та культури, які були започатковані в грудні 1991 року.
З 23 червня 2022 року Україна є кандидатом на членство у ЄС.
ЄС є політичним, економічним і культурним об’єднанням з ознаками конфедерації, до якого входять 27 європейських держав із населенням 447 706 209 осіб (станом на 1 липня 2020 року).
Угода про асоціацію була ініційована у 2012 році. Український уряд припинив підготовку до її підписання 21 листопада 2013 року, що стало приводом для початку Євромайдану та Революції Гідності в лютому 2014 року.
21 лютого 2019 року Конституцію України було змінено. Відтоді Україна прагне повної інтеграції та вступ до ЄС.
24 лютого 2022 року почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну. Після цього 28 лютого Україна подала заявку на вступ до ЄС.
14 грудня 2023 року Рада ЄС розпочала переговори щодо вступу України до ЄС.
На експозиції представлені такі книги:
-«Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимир В’ятрович;
-«Історія Європи. Український погляд» Брати Капранови;
-«Від трипільців до кіборгів» О. Бажан, Ю. Мицик;
-«Моя Україна» Атлас;
-«Сучасна Україна» із серії «Маленькі українознавці»;
-Періодика та інші матеріали.
Висловлюємо вдячність Європейському Союзу за підтримку, співпрацю, солідарність та допомогу в боротьбі проти російської збройної агресії.
Ми обов’язково переможемо! Все буде Україна!
Завідувачка бібліотеки
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.