Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. Розп’ято нас між заходом і сходом.
І наше діло праведне й святе. Що не орел – печінку нам довбе.
Бо хто за що, а ми за незалежність. Зласкався, доле, над моїм народом,
Отож нам так і важко через те Щоб він не дався знівечіть себе!
Історії ж бо пишуть на столі.
Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.
Ліна Костенко
День Гідності та Свободи – знакова подія, що відзначається щороку 21 листопада була започаткована у 2014 році та встановлена на честь двох революцій: Помаранчевої революції, яка почалась 22 листопада 2004 року та Революції Гідності – акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року.
Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка (президент України 7.06.2014 – 20.05.2019) № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
Бібліотека Рівненського ліцею № 23 також долучилась до цієї значущої та вагомої події. До уваги вчителів та учнів ліцею 21 листопада була підготовлена книжкова патріотична інсталяція «Україна – країна Гідності, Свободи і Честі».
Завдання інсталяції донести підростаючому поколінню важливість цієї події загалом та того феномену, яким став Київський Майдан, розповісти про події на Майдані Незалежності, вулицях Інститутській та Грушевського, пояснити чому почалась Революція Гідності, активізувати патріотичне виховання молоді.
На виставці представлені матеріали основних етапів Революції Гідності, її передумови та хроніки боротьби також інформація до 20-ї річниці Помаранчевої революції. Для інсталяції зібрані книги, повісті, джерела документального характеру, інтерв’ю, спогади очевидців подій, оповідання, світлини, вірші присвячені Революції Гідності, російсько-українському протистоянні на Сході України та тим героям, які назавжди залишились у пам’яті.
Пам’ятаймо, що День Гідності та Свободи не просто слова з великої літери – це наша велика історія та велична нація!
Завідувачка бібліотеки
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.