«Година  державності «Відчуття Майдану.» Демонстрація документально-музичного телефільму «Україна.  Майдан.  Перезавантаження»

Майбутнім поколінням варто пояснювати, що таке Майдан. Це є головним завданням сьогоднішнього дня. Завданням і влади, і суспільства, і, ясна річ, освітніх організацій, і таких товариств, як ініціативна група «Першого грудня» – виховувати майбутнє покоління в дусі ідеалів Майдану. Бо ми віримо в Майдан. Ми віримо, що там не були бандити, різуни, якісь псевдобандерівці, а був народ, який зі щирого серця запротестував, сказав: «Досить нам того, треба бути собою, треба бути людьми!»

Кардинал Любомир Гузар

І ми з величезною вдячністю віддаємо шану тим мужнім людям, які 21 листопада 2013 року вийшли на Майдан Незалежності вулицю Грушевського та Інститутську і відстоювали свої права, свободу, демократичність та європейське майбутнє.

21 листопада 2023 року у День Гідності та Свободи відзначається десята річниця Революції Гідності. Це знакове свято було започатковане у 2014 році та встановлене на честь двох революцій, які відбулись в Україні у 2004 та 2013 роках.

З кожною новою річницею Майдану ми згадуємо ті події, що вивели Україну з літаргічного сну, який навіювала брехлива влада.

Тому сьогодні бібліотекар ліцею провела годину державності «Відчуття Майдану» учням 11-Б класу (класний керівник Максимцева Н. Г.)

Бібліотекар розповіла про причини виникнення Революції Гідності, про те, як починалась революційна історія України, як журналіст Мустафа Найєм перший у своєму дописі в соцмережах закликав вийти людей на Майдан. Розказала, як в подальшому розгортались події, про жорстоке побиття студентів вночі з 29 на 30 листопада, про мужність таких різних людей, але зі спільною метою та інші факти.

Учні мали змогу подивитись унікальний документально-музичний телефільм «Україна. Майдан. Перезавантаження» 2019 року створений ТРК «РАІ» за підтримки Українського культурного фонду, про події Майдану і Революції Гідності зимою 2013-2014 рр. на оригінальному авторському відеоматеріалі військового кореспондента Руслана Ганущака з озвученням обробками народних пісень та музикою українських композиторів у виконанні квартету бандуристок «Гердан.»

Діти уважно слухали, вникаючи у хід революційних подій. Молодь до сліз розчулилась від перегляду фільму, співчуваючи героям, які вистояли у тому пеклі, жаліючи поранених та вшанували пам’ять загиблих.

Серед героїв Небесної Сотні були наші земляки: Олександр Храпаченко, Валерій Опанасюк та Георгій Арутюнан. Вічна слава героям!

Майдан дав людям надію, віру в те, щоб не жити під системою, а самим будувати цю систему. Події листопада 2013 – лютого 2014 років вийшли за межі логіки. Всього під час Майдану постраждали 2,5 тисячі людей, більше 100, яких назвали «Небесною Сотнею»- загинули. Дякуємо цим мужнім людям! Ми не маємо права їх забувати! Там на майдані відродилась українська нація!

ЄВРОМАЙДАН
Я – на Майдані. Ти – серце моє, Україно!
Щиро молю тебе, рідна, не плач, не хворій!
Той, хто вважав, що поставив мене на коліна,
Ще не позбавив надій, устремління та мрій.

Анна Лимич (Войнарович)

29.11.2013