Мистецький тиждень

«Кипить у нас в артеріях сучасність. Нас із металу виклепав модерн…»

(Л.Костенко)

Традиційним у Рівненській ЗОШ №23 є проведення тематичних мистецьких тижнів. Вчителі зарубіжної літератури, художньої культури, музичного та образотворчого мистецтва (шкільне методичне об’єднання вчителів предметів словесно-естетичного циклу) охоплюють цією формою позакласної діяльності учнів 5-11 класів. Цьогоріч мистецький тиждень «Кипить у нас в артеріях сучасність. Нас із металу виклепав модерн…» (Л.Костенко), який проходив з 10 по 18 квітня, був присвячений сучасній підлітковій художній літературі, сучасній музиці та сучасному живопису. Тиждень почався мистецькими п’ятихвилинками, на яких вчителі інформували учнів щодо виставки стіннівок та тематичних позакласних заходів. Так, п’ять команд п’ятикласників («Умпа-лумпа», «Шоколад «Вонка», «Чарлі», «Друзі Вонка», «Фабрика «Вонка») (вч. Фефелова Н.І.) змагались в інтелектуальній грі «Найсмачніший» твір світової літератури» (за повістю Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика»).

Шестикласникам цікаво було перевірити свої знання в інтелектуальній грі «Вже почалось, мабуть, майбутнє…» (за творами письменників-фантастів Р.Шеклі та Р.Бредбері) (вч. Деркач А.М.).

Семикласники випробовували свої сили в інтелектуальному ринзі «Мрії можуть і повинні справджуватися» (за твором А. Гавальди «35 кіло надії») (вч. Лутковська В.К.).

Восьмикласники (вч. Фефелова Н.І.) представили мультимедійні презентації та стіннівки за творами М.Зузака «Крадійка книжок», У.Старка «Диваки і зануди», Д.Джонс «Мандрівний замок Хаула», С.Таунсенд «Таємний щоденник Адріана Моула».

Учні 9 -11 класів відвідали виставу «Дев’ятий урок» молодіжного театру «Від ліхтаря» (режисер – А.М.Вишневський) Рівненського палацу дітей та молоді. Обговорення побаченого тривало ще кілька днів у школі, адже п’єса, написана ровесниками старшокласників, про те, як знайти себе, як не впадати у відчай навіть у найскладніших обставинах, про стосунки з батьками та вчителями.

Справжнім святом для учнів шостих класів стало музичне шоу «Пісня – її життя» (вч. Мельник І.Є.), в якому були представлені сторінки життя та творчості нашої землячки Оксани Білозір. Майстерне виконання самими учнями композицій О.Білозір прикрасило і оживило дійство, допомогло зрозуміти, що мрія може стати реальністю, але для того потрібно багато працювати, навіть якщо ти хочеш запалити свою зірку у шоу-бізнесі.

«Жанри сучасної музики» такою була тема «круглого стола», який провела для семикласників вчитель художньої культури Фурман Р.П. Диско, шансон, R&B (Потап і Настя ), електро, поп-рок, синті-поп («Тне Нardkiss»), авторська музика (співачка та волонтерка Христина Панасюк), сучасна естрадна пісня (Джамала), поєднання лірики та хіп-хопа (Ярмак), поп-музика (Майкл Джексон) – всі ці теми стали предметом для обговорення, перегляду кліпів.

Вчитель образотворчого мистецтва Галушко Н.В. для учнів 5-7 класів провела мистецький вернісаж «Під кутом сучасності».

Стіннівки, виготовлені учнями 5-8 класів та розміщені в коридорі школи, викликали інтерес та запитання у читачів (див. фотогалерею).

Не секрет, що мистецтво має великий вплив на формування підростаючого покоління. Дитина, яка читає багато і різні речі, слухає різноманітну музику і вчиться її сприймати, вміє «прочитати» та інтерпретувати твір живопису, в кінцевому підсумку набуває свій погляд на світ, бачить різноманітність доль і можливостей. Засвоюючи систему світових цінностей, учень мимоволі стає «планетарною людиною», адже жити в культурі автоматично означає бути космополітом, себто чутися «у себе вдома» в усій світовій культурі одночасно. Учень підіймається сходинками світової культури, оволодіває знаками, кодами, символами різних видів мистецтва та навчається дивитися на світ очима людини усіх часів і національностей, не забуваючи, звідки і хто він.

Голова ШМО вчителів словесно–естетичного циклу
Фефелова Н.І.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.