Щастя дитини – єдине дійсне щастя на землі!
Чепіга Я.Ф.
Усі ми прагнемо досягти щастя в житті. І хоча кожен з нас розуміє його посвоєму, все ж таки можна спробувати описати щасливу людину. Перш за все, це людина, яка має можливість задовольняти свої потреби – їжа, тепло, житло, сім’я, захоплення, вільне та цікаве спілкування, успішна робота, здійснення мрій тощо. Щаслива дитина, крім того, має можливість гратися та насолоджуватися опікою батьків або людей, котрі їх замінюють. Можливість людині реалізувати свої потреби дають права, гарантовані нам міжнародними та національними законодавчими актами. Таким чином, права необхідні людині для того, щоб бути щасливою. Але просто мати права недостатньо, необхідно знати свої права.
Саме з метою ознайомлення з правами неповнолітніх була проведена виховна година в 7-Г класі на тему: «Щоб вміти себе захистити, треба знати свої права». Під час виховної учні ознайомилися з документами, які визначають та гарантують їхні права, з класифікацією прав; позгадували приклади творів, де порушені дитячі права; визначили для чого потрібно знати свої права (для уникнення ситуацій їх порушення, для можливості захисту, для відновлення порушених прав, для поваги прав інших людей).
Діти також зрозуміли, що не можна говорити про права, забуваючи про обов’язки. Якщо в людини є право – це значить, що в неї є і обов’язки. Права визначають ступінь свободи, обов’язки – ступінь відповідальності. Єдність прав і обов’язків є умовою для самовдосконалення людини, її творчої самостійності. Основний обов’язок – дотримувати права інших. «Твоя свобода розмахувати кулаком обмежена носом твого сусіда!» – гасло, яке семикласники запам’ятають на все життя. А підсумком роботи стали їхні відеоролики.
Класний керівник 7-Г класу
Марчук О.Я.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.