Уповноважений Президента України з прав дитини констатує факт зростання випадків сексуальної експлуатації дітей в Інтернеті. За останній місяць інформаційний простір сколихнули кілька історій, коли діти зазнали сексуального насильства та експлуатації в цифровому середовищі.
Це спричиняє необхідність проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо захисту дітей в цифровому середовищі з метою формування в них обізнаності про наявні ризики, а відповідно – і стійкість до них.
Напередодні канікул у Рівненській ЗОШ №23 класними керівниками та психолого-соціальною службою були проведенні превентивні заняття з учнями 1-11 класів щодо зменшення ризиків сексуального насильства та сексуальної експлуатації в цифровому середовищі. Класні керівники відповідно до віку учнів підбирали теми уроків безпеки: «Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті #НЕ_ВЕДУСЬ» для 5-х – 6-х класів, «Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» або квест «Тест Білборда та кохання в Інтернеті» для 7-х – 11-х класів. А наймолодших школярів класні керівники ознайомили з навичками безпечного спілкування та поведінки в Інтернеті.
Під час цих занять учні дізналися про можливі ризики спілкування в Інтернеті, про те чим не варто ділитися в мережі, як слід діяти у разі потрапляння в ситуації секстингу чи онлайн-грумінгу. Дітям також повідомлено про створену Урядом цілодобову безкоштовну державну консультаційну лінію за номером 1545 щодо безпеки дітей в Інтернеті, на яку можуть звертатися діти та батьки.
Учнів також було проінформовано, куди можна звернутись:
✔Якщо дитина стала жертвою шантажу (наприклад, якщо дитину шантажують надісланими раніше фото чи відео), то це визнається злочином, що передбачено Кримінальним кодексом України, тому слід звернутися із заявою до поліції (за телефоном 102 або онлайн: https://ticket.np.gov.ua/).
Можливо, на початку буде простіше звернутися до ювенальної превенції чи кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua .
✔Якщо дитина бажає анонімно повідомити про те, що трапилось із нею в Інтернеті – слід зателефонувати на гарячу лінію Ла Страда (за номером 116 111; з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 16:00).
✔Також, якщо у дитини з’являються питання щодо психічного, сексуального та репродуктивного здоров’я або якщо вона хоче дізнатися більше про свої права у сфері охорони здоров’я, то організація Teenergizer «рівний-рівному» разом з психологом надає консультації безкоштовно і конфіденційно: https://teenergizer.org/consultations/
✔Якщо Ви натрапили в Інтернеті на контент зі сценами сексуального насильства над дітьми (дитячої порнографії), повідомте на https://stop-sexting.in.ua/send/.
Ми знаємо, що неприємно і емоційно важко бачити такий контент, але повідомлення про нього допомагають вилучити його з мережі, таким чином захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.
✔Гаряча лінія Ла Страда 116 111 (з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 16:00);
✔Гаряча лінія з видалення зображень на сайті https://stop-sexting.in.ua/
Бережіть себе! Нехай онлайн-простір завжди буде безпечним та комфортним!
Заступник директора з виховної роботи
Шевчук Л.І.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.