Тиждень протидії булінгу «Вчимося жити разом»

З 14 по 18 вересня 2020 року в Рівненській ЗОШ №23 проведено Тиждень протидії булінгу. В рамках тижня були проведені різноманітні просвітницько-профілактичні заходи відповідно до розробленого плану: інформаційний дайджест «Все про булінг», «Поради учням та батькам щодо зменшення ризиків булінгу та кібербулінгу в дитячому середовищі», показ мультфільмів з обов’язковим сумісним обговоренням «Вірте у любов, вірте у Різдво», «Про пташок», «Жив собі чорний кіт».

2020-09-21_01

На початку тижня соціальний педагог та практичний психолог проводили анонімне анкетування серед учнів 5-х – 8-х класів щодо проявів булінгу (цькування) в учнівському середовищі.

З метою формування в учнів навичок дружніх стосунків, класні керівники початкової школи проводили ранкові зустрічі, а класні керівники 5 х –11-х класів години спілкування «Вчимося жити разом».

В рамках впровадження просвітницько-профілактичних занять за програмою «Школа і поліція» була організована зустріч з шкільним офіцером поліції. Під час спілкування учні обговорювали прояви булінгу в учнівському середовищі, згадували про відповідальність за вчинення насильства та вчилися вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Учні 5-х, 6-х класів створили виставку малюнків і колажів «Ми проти насилля». Це дало їм змогу не тільки проявити свої творчі здібності, а й поміркувати над важливим питанням щодо попередження насильства в будь-якому прояві.

Активісти учнівського самоврядування створили для менших учнів закладу інформаційно-просвітницький відеоролик “Що варто знати про БУЛІНГ”, в якому дали відповідь на важливі питання: «Що таке булінг?», «Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу?», «Хто може стати жертвою булінгу?», «Які є види булінгу?», «Яка відповідальність за вчинення булінгу?», «Куди звертатися за допомогою?». (переглянути відео можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=QA3HhRnzXgc&feature=youtu.be).

Наприкінці тижня учні мали змогу перевірити свою обізнаність з проблеми насилля, булінгу під час інтерактивної гри «Правда-Неправда» і за допомогою кольорових стікерів визначити вірні та невірні твердження.

У підлітковому віці виникає безліч проблем і непорозумінь. Саме для того, щоб допомогти, а, можливо, і уникнути цькування, бібліотекарі склали добірку книг, які допоможуть дітям боротися з булінгом.

Хочу подякувати усім, хто долучився до проведення Тижня протидії булінгу. Ми і надалі продовжуватимемо працювати над створенням безпечного середовища в нашому закладі освіти.

Заступник директора з виховної роботи
Шевчук Л.І.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.