Хліб-наше багатство…

На паралелі четвертих класів пройшла низка виховних заходів «Хліб-наше багатство, бережімо його».

Учні 4-В класу також долучилися до них – склали асоціативний кущ до слова «хліб», обговорили важливість теми  заходу, відновили та склали власні  прислів’я, вшанували цей символ слов’янських народів, розділивши хлібину між собою.

Хліб — усьому голова, хліб та вода — козацька їда, без хліба суха бесіда — таких прикладів української народної мудрості наводили безліч.

Пригадали,що хліб здавна є символом добробуту та гостинності. Адже протягом віків у народі вироблялося ставлення до нього як до священного предмета. Крихти й уламки хліба ніколи не викидали, а віддавали птиці чи худобі. За гріх вважалося недоїсти шматок хліба, а якщо такий шматок падав на землю, годилося підняти його, почистити від пилу, поцілувати й доїсти.

Багатьох вразили цікаві факти про хліб.
1. Стародавні римляни дуже цінували хліб і людей, які його готують. Саме тому раби, які вміли випікати хліб, коштували як вправні гладіатори. Хліб настільки важливий для єгиптян, що його використовували як готівку, а Стародавні греки вміли випікати понад 80 видів хліба, ще у 2500 році до н.е.
2. Люди вживають у їжу пшеницю вже понад десять тисяч років. Колись розтерті зерна пшениці змішували з водою і отриману суміш тонким шаром випікали на камінні, так готували перші хлібні коржі. Це продовжувалось доти, поки в тісто не потрапили дріжджі. Саме з допомогою дріжджів тісто піднімається і стає пухким, а після випікання отримуємо звичний нам хліб.
3. На островах Океанії важливим джерелом їжі є хлібне дерево. З сушеної м’якоті плодів хлібного дерева роблять тісто та випікають своєрідні млинці.
4. З одного зернятка отримуємо приблизно 20 міліграмів борошна, для випікання одного буханця потрібно борошна з приблизно 10 тисяч зернят.
5. Сумарний об’єм води, яка використовується для вирощення пшениці та виготовлення однієї буханки хліба понад 1600 літрів.
6. За різними підрахунками люди у світі з’їдають понад 9 мільйонів буханок хліба кожного дня.
7. Англійські вчені підрахували, що у Великобританії понад 60% борошна використовується для приготування хліба, а 32% хліба викидається.
8. Всі знають про корисні властивості житнього хліба, проте мало кому відомо, що тривалий час жито, на полях ячменю і пшениці, вважали бур’яном.
9. Сім’я з чотирьох осіб може прожити 10 років за рахунок хліба, отриманого на одному акрі пшениці.
10. Якщо їсти бутерброд на сніданок, обід і вечерю, вам знадобиться понад два місяці, щоб з’їсти кількість хліба, виробленого з 10 кг зерна.
11. Сучасний комбайн за 5 секунд збирає кількість пшениці достатню для випікання понад 35 буханок хліба.

Класний керівник 4-А класу
Мандибура П.Б.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.