Кожна пора року має свої характерні особливості: колір, аромат, настрій. І якось виходить, що осінь завжди найяскравіша та найбільш насичена! Осінні дні наповнені яскравими жовтогарячими сонячними променями, змішаними з прохолодним вітром та рідкісним дощем.
А після перших холодних днів завжди приходить довгоочікуване «бабине літо». Сонце світить дійсно по-літньому, зігріваючи все навколо. Діти прагнуть більше часу проводити на вулиці, ніби літо зглянулося і повернулося ще на кілька днів.
Учням 9-А та 10-А класів пощастило побувати, в такі прекрасні дні – 18, 19 жовтня, в столиці нашої України – Києві. Коли ми зайшли в метро, нашому подиву не було меж: ескалатор, підземна залізниця та станції, які відрізняються одна від одної – вражало все!
В перший день нашої подорожі ми відвідали океанаріум «Морська казка» – музей із живими експонатами, мешканцями морів та океанів планети, побачили відкритий басейн із морськими скатами, «акулячий дім», десяток акваріумів із різними видами рибок, а також найотруйніших риб у світі – крилатку та рибу-собаку (риба-фугу, блюдо з якої є візитівкою азіатської кухні). Одне з найбільш захоплюючих місць океанаріуму – підводний тунель, розташований на глибині 2-х метрів під водою! Від риб глядачів відокремлює лише акрилове скло. Перебувати у тунелі абсолютно безпечно та надзвичайно захоплююче – усе підводне життя проходить просто у вас на очах. Діти були в захваті.
В столиці багато визначних місць, які варто побачити, але звичайно ж все за один день обійти неможливо. Хрещатик та Майдан Незалежності – головна вулиця та площа міста. Особливо тут красиво ввечері. Ми насолодилися можливістю неспішно прогулятися Хрещатиком, відчути атмосферу міста, почути виступи аматорських колективів, звичайно ж пройшлися Алеєю Героїв Небесної Сотні, побували на пішохідно-велосипедному мості, що з’єднує парк «Володимирська гірка» з Аркою дружби народів. Мали змогу милуватися видами на Дніпро, панорамами Лівобережжя та історичного Подолу.
Далі – ботанічний сад, який за різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи.
Переночували ми на туристичній базі «Юний турист» по вулиці Академіка Заболотного (тепло, затишно, новий ремонт).
Зранку ми поїхали до Києво-Печерської лаври – один із найбільших християнських центрів-святинь країни. Сучасний лаврський ансамбль розташований на площі 22 га. Ситно поснідали в одній із трапезних, і далі в дорогу.
У Києві представлено нову квіткову виставку, яку ми відвідали. Сузір’я з 20 тисяч хризантем на Співочому полі. Кожна композиція ілюструє одне з відомих сузір’ів: Золотої та Летючої риби, Гончих Псів, Дракона, Райського Птаха, Кита, Близнюків, Стрільця, Фенікса, Живописця, Пегаса. Діти відвідали ярмарок рослин і хендмейду, розважальну програму, мали змогу зробити знімки у різних фотозонах та інших локаціях для відпочинку.
Далі: схилами Володимирської гірки, гарний вид на річку Дніпро з вікон київського фунікулера.
Київ немислимий без Дніпра. І, ось, ми вже на теплоході. Зачаровує вид з води київської архітектури – від давньоруських храмів до новітніх будівництв, «громаддя» київських мостів, затишні парки та урочища численних островів.
Пообідавши у ресторані домашньої кухні «Пузата хата», ми здійснили пішохідну екскурсію вулицями Кєва.
Зовсім не хотілося прощатися з містом , але наша подорож добігала кінця. І ось, ми стомлені, але щасливі, в автобусі. До пізньої ночі ділились враженнями, весело сміялись над пригодами. Та всі разом раділи тому, що маємо можливість змістовно разом проводити час.
Ця подорож залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала яскраві враження та позитивні емоції.
Класний керівник 9-А класу
Мельник І.Є.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.