Останні дні вересня були по-справжньому теплими й золотими. Саме тому учні 9-Б класу вирішили використати свій шанс побачити красу Карпат восени. Та не тільки ця мета спонукала піднятися зранечку і з піснями вирушити до селища Верховина. Тут діти «очистилися» від шкільних клопотів і поправили карму від перших невдач у вузькій 20-метровій ущелині, так званому Чистилищі, давнього унікального скельного комплексу «Терношорська Лада», українському Стоунхенджі, який знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. У давнину тут проводили язичницькі богослужіння та ритуальні ігрища. Це своєрідне місце Сили, зона з потужним енергетичним полем. Думаю, це місце дійсно «підзарядило» усіх, бо втоми від підняття на скелю як не бувало. На самому вершечку стоїть кам’яна фігура жінки. Вважається, що її витесали десь між 12 і 6 століттями до народження Христа. Це Лада, богиня, що символізує матінку-природу, дарує життя усьому живому.
На другий день діти піднялися на гору Пушкар і побачили неперевершені карпатські краєвиди, а по обіді влаштували гуцульське весілля. Юні рівняни мали змогу почути пісні в автентичному виконанні, приміряти весільний одяг, взяти участь у проведенні давнього обряду. Серед присутніх «знайшлися» молодята, дружби і навіть батьки молодих. Під час цього дійства учасники були зосереджені на виконанні своїх ролей, пройнялися реалістичністю свята. Посмакували діти національними стравами, танцювали під гуцульські мелодії карпатських музик.
Третій день екскурсії – це відвідини старовинного Львова. Мандрівники гуляли центральними вуличками міста, відвідали шоколадну та карамельну фабрики, спустилися у забій, де «добувають» справжню львівську каву, побачили надзвичайну панораму міста, піднявшись 408 сходинками 65-метрової вежі міської Ратуші – пам’ятки архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Вірю, що ця поїздка залишиться в пам’яті та серцях дітей, адже дала змогу доторкнутися до вічного, принесла всім безліч приємних вражень.
Класний керівник 9-Б класу
Деркач А.М.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.