У володіннях Феміди

Поняття про суд у шестикласників досить поверхові, але поняття справедливості діти добре розуміють і можуть пояснити його застосування.

2019-03-22_01

Потрапивши до зали Рівненського міського народного суду, учні 6-Г класу ознайомились з її влаштуванням, зайняли місця прокурорів, адвокатів, присяжних та свідків. Суддя Першко Олена Олександрівна в рамках уроку справедливості пояснила дітям про те, які є чотири основні атрибути суду: суддівська мантія, нагрудний знак судді, молоточок, та фігурка богині правосуддя Феміди (до речі, саме зображення Феміди на нагрудному знаку знаходиться над гербом країни, що свідчить про безпристрасність суду; чорний колір суддівської мантії – також втілення справедливості та безпристрасності).

Перш ніж мудрий Черепаха оголосив вирок щодо справи Коня та Хом’яка (у мультику), діти спробували зайняти позицію у цьому питанні і пояснити її. Наша група розділилась на більшість (сторона хом’яків) та меншість (сторона коня) та аргументували свій вибір.

З пізнавальною інформацією про права дитини, зазначеною у відповідній Конвенції, діти познайомились, переглядаючи відеофільм. Випереджувальна бесіда судді з учнями показала, що діти достатньо обізнані зі своїми правами (на життя, на освіту на свободу слова та совісті,на життя з батьками, на відпочинок і т.д.).

Олена Олександрівна розповіла про функції суду, про побутові ситуації, пов’язані з хуліганством, крадіжками та іншими протиправними діями та адекватні реакції учасників конфлікту.

І для дітей, і для батьків було корисне таке спілкування.

Класний керівник 6-Г класу
Фефелова Н.І.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.