Місячник еколого-природничих наук

З метою формування ключових компетентностей учнів, розвитку їх інтелектуального та творчого потенціалу, поглиблення програмового матеріалу з  16 квітня по 16 травня 2018 року відбувся місячник еколого-природничих наук. Протягом місяця проводились цікаві заходи, які сприяли підвищенню інтересу школярів до вивчення предметів  біології, хімії, екології: екологічні акції, ранки, ігри, брейн-ринги, конкурси, вікторини, виставки.

З метою формування екологічної компетентності у школярів на початку місячника було проведено акцію «Посади кущ троянди», під час якої оновлено шкільний розарій. Активну участь взяли учні 9-10 класів.

Збереження планети залежить від якості і темпів формування свідомості та культури, що відбувається в процесі екологічного виховання. До Всесвітнього Дня Землі в школі було проведено ряд екологічних акцій, десантів (впорядкування пришкільної території, клумб, обкопування дерев, кущів та висадження і висівання насіння квітів). Активну участь взяли учні 8-11-х класів та вчитель біології Вдовенко Л.Г. і трудового навчання Зайцева І.В.

2018-05-16_011

В рамках місячника природничих наук в 5 класах була проведена вікторина «Юні знавці природи» вчителем Гаф’як Т.В., метою якої було поглиблення знань учнів про живі організми, розвиток пізнавальної активності школярів, їх логічного мислення, уміння аргументовано висловлювати свою думку. Це сприяє вихованню екологічної культури. Учні мали змогу показати свою обізнаність  з природознавства, позмагатись, розкрити свої творчі здібності.

Одне із основних завдань сучасної освіти – це можливість забезпечення сталого розвитку в Україні. Учитель біології Вдовенко Л.Г. провела екологічний захід для учнів 5-х класів «Брати наші менші», де учні ознайомилися з цікавою інформацією про собак, з’ясували проблеми безпритульних тварин. Аналізували проблемні питання, пов’язані зі спільним проживанням собаки та людини.

18 квітня 2018 року в рамках місячника природничо-екологічних наук учитель біології Вдовенко Л.Г. провела інноваційний захід для учнів 5-х класів «Ми кажемо «Так» здоровому способу життя». Під час проведення школярі змінили своє ставлення до власного здоров’я і усвідомили про необхідність дотримування здорового способу життя.

20 квітня учнями 11-Б класу проведено круглий стіл «Харчові добавки: за і проти». Поділились інформацією про харчові добавки, практично провели визначення деяких з них в найбільш поширених харчових продуктах (солодкі напої, сік, морозиво, майонез, ковбасні вироби). Це стимулювало пізнавальну діяльність, дало змогу усвідомити необхідність бережливого ставлення до власного здоров’я.

23 квітня з учнями 8-х класів було проведено інтелектуальну гру «Здоров’я – всьому голова» учителем Іванютенко Л.В. Учні переконалися в тому, що здоров’я кожного значною мірою залежить від способу його життя.

24 квітня відбувся брейн-ринг на хімічну тематику. Змагалися між собою учні десятих класів, намагаючись відгадати питання, які буди пов’язані із курсом хімії за 10 клас, що вимагало не тільки вузькоспеціалізованих знань, але й загальної ерудиції та елементу здогадки. Переможцями у трьох боях брейн-рингу виявились знавці хімії із 10-Б класу, які у запеклій боротьбі перемогли у двох боях і в одному із них зазнали поразки.

25 квітня для учнів 9-х класів було проведено інформаційну хвилинку «Чим небезпечні венеричні захворювання». Цей захід підготували учениці 9-В класу Батіна Катерина та Юзюк Дарина (вчитель Войтюк Н. Є.). Він проводився з метою виховання у підлітків навичок здорового способу життя, формування їх власної думки, аби під тиском однолітків сказати «Ні!» раннім статевим стосункам. Правильний вибір та здоровий спосіб життя – запорука майбутнього. У процесі виховного заходу учні розширили знання про небезпеку венеричних захворювань, шляхи їх передачі, необхідність дотримання здорового способу.

26 квітня учні 6-х класу презентували проекти на тему «Зелені насадження – це легені планети». Об’єктом їхнього дослідження був Рівненський парк імені Т. Г. Шевченка – це пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення. Цей проект виховує в учнів навички збереження природи. Парк знаменитий тим, що там не лише гарно, а й тим, що там росте багато унікальних дерев, які є окрасою міста. Відвідувачі можуть зробити багато красивих фотографій, а також гуляти серед дерев – дуже корисно для здоров’я. Весь проект відбувався під керівництвом вчителя біології Войтюк Н.Є.

26 квітня учні 7-х класів відбулася хімічна подія «Посвята в хіміки». Цей захід сприяв розвитку в учнів загальної ерудиції та швидкості реакції,  активізував мислення в екстремальних ситуаціях. Учні 7-х класів залишилися під великим враженням від цікавих хімічних дослідів, що продемонструвала вчитель хімії Гнесь С.В.

26 квітня 2018 року в ЗОШ №23 було оголошено День пам’яті Чорнобиля. Учитель біології Вдовенко Л. Г. провела літературно-музичну композицію для учнів 8-х класів «На Чорнобиль журавлі летіли». Згадали про трагедію століття – вибух на ЧАЕС і тих перших людей, які кинулись у вогонь та захистили собою усіх нас. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час Чорнобильської трагедії. Захід пройшов на високому рівні, всі були задоволені.

Також було організовано виставку фото-колаж «Наше місто».

Акція «Квітуча весна». Активну участь взяли учні 10-А класу.

Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення  біології, хімії,екології; розширили знання, дали можливість дослідити та презентувати цікаві теми, сприяли прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей.

Виявляючи щиру зацікавленість до природничих наук, можна відкрити в собі майбутнього вчителя, еколога і навіть ученого. Велика подяка всім учасникам, небайдужим батькам, вчителям.

В рамках відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів на базі Рівненської ЗОШ №23 були проведені ряд тематичних заходів. Для підвищення обізнаності учнів про мігруючих птахів створені інформаційний глосарій «Пташині рекорди» та фото-арт «Пам’ятники птахам» (7 травня, вчитель Пурій Ж.Т.).

На базі бібліотеки школи організована виставка літератури « Птахи – наші друзі» ( 07.05-11.05). Цікаво пройшли інформаційні хвилинки «Міфи, легенди про птахів» в 6 класах (вчителі Пурій Ж.Т., Войтюк Н.Є.). Викликало інтерес у 5 класах інтелектуальна розминка «Загадки про птахів» (вчителі Вдовенко Л.Г., Гаф’як Т.В.). Відмічаючи Всесвітній день мігруючих птахів, що проходить під лозунгом « Об’єднання наших голосів для збереження птахів» в 7 класах 11.05 було проведено «Свято зустрічі птахів» (вчитель Пурій Ж.Т.).

На заключному етапі місячника природничо-екологічних наук, було проведено науково-практичну конференцію «Творчість починається з пошуку».

Члени МАН Батіна Катерина, Юзюк Дарина (9-В кл.), Яськовець Тетяна (10-Б кл.), презентували свої наукові роботи для учнів 8-9 класів.

Призер ІІІ етапу МАН Пурій Дана (10-Б кл.) поділилася досвідом щодо захисту науково-дослідницьких робіт.

Вчитель біології Вдовенко Л.Г.
Вчитель хімії Іванютенко Л.В.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.