Музей у валізі

Отак живеш у рідному місті і навіть не підозрюєш, що багато чого не знаєш…

Учні 6-х класів Рівненської ЗОШ №23 навіть не задумувались, що майдан, де знаходиться Злата Плаза, названий іменем Володимира Короленка – автора повісті «Сліпий музикант». Саме на уроках зарубіжної літератури вони дізнались, що письменник В.Короленко у шкільні роки проживав у нашому місті, навчався в Рівненській реальній гімназії і згодом на основі місцевих вражень написав твір «В поганому товаристві» (дитячий варіант – «Діти підземелля»).

А 5 березня до нас приїхав «музей у валізі» з екскурсією «В.Короленко і Рівненщина». Екскурсоводи Рівненського краєзнавчого музею за допомогою слайд-презентації та виставкових матеріалів розповіли дітям про родину письменника. Походив він зі старовинного роду миргородського козачого старшини Івана Короля. Початкову освіту отримав у Рівненській гімназії, яку закінчив зі срібною медаллю. Дід його Опанас Короленко у першій половині ХІХ ст. завідував на Рівненщині Радивилівською таможнею. В містечку Степань нині Сарненського району народилася мати майбутнього письменника Евеліна Скуревич. З нею згодом побрався Рівненський земський справник Галактіон Опанасович Короленко. Певний час він працював суддею у містах Дубне і Рівне. В сім’ї Галактіона Короленка і Евеліни Скуревич розмовляли польською, російською та українською мовами. Вся сім’я із захопленням читала українською поему Т.Шевченка «Гайдамаки». Якби В.Короленко не став письменником, він би обрав заняття живописом, можливо, став би художником, тому що гарно малював.

В Рівному поблизу церкви Св.Стефана поховані батько та сестра В.Короленка. Спадщиною письменника займались дві його доньки – Наталія та Софія, які відкрили його музеї у Житомирі та Полтаві.

Виявляється, дуже багато цікавого можна дізнатися, навіть не виходячи за межі свого мікрорайону, адже «музей у валізі» сам пропонує свої послуги. Варто лише зателефонувати до Рівненського краєзнавчого музею і замовити екскурсію.

Організатори центрів творчого розвитку 6-х класів
Рівненської ЗОШ №23

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.