Тиждень математики та інформатики «Математичний калейдоскоп»

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою й вчителі математики та інформатики Швець Г.Б., Сергійчук Н. О., Максимцева Н.Г., Кучеренко О. В., Харламова О.П. та вчителі інформатики Ткачук В.Л., Западня О.М., Іванишин І.В.

З 27 листопада по 1 грудня в школі було проведено тиждень математики та інформатики “Математичний калейдоскоп”.

Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також виховання самодисципліни та самоорганізації.

Проведення предметного тижня передбачало такі основні цілі:
1) дати додаткові знання з математики, інформатики та історії їх розвитку, показати зв’язок з іншими науками;
2) забезпечити всебічний розвиток особистості;
3) викликати інтерес до вивчення предметів;
4) сприяти розвитку полікультурних і комунікативних компетентностей учнів.

Для участі в тижні математики та інформатики були залучені учні 5-11-х класів.

Перший день тижня розпочався з вернісажу креативних математичних газет. У цей же день 27 листопада 2017 року для учнів 6-х класів було проведено турнір «Веселих інформатиків». Учні сформували дві команди, їм було запропоновано різні цікаві завдання. Зацікавленості дітей сприяв конкурсний, ігровий характер заходу. Учасники продемонстрували теоретичні знання, уміння розв’язувати різні завдання, розкрили творчий потенціал.

У вівторок учні 9-х класів презентували проект «Золота теорема геометрії», метою якого було активізувати дослідницьку діяльність школярів, поглибити їхні знання, розвивати інтелектуальні й творчі здібності. Для 7-х класів був проведений урок-турнір «Подорож країною математики». Юні знавці мали змогу переглянути презентацію про українських математиків. На великій перерві десятикласники провели математичний квест «Знайди відповідь» для учнів 5-8-х класів. Діти ще раз переконалися, що математика може бути цікавою наукою, яка має практичне застосування в житті кожної людини.

У середу для 8-х класів був проведений усний журнал «Найсильніша ланка». Захід пройшов завдяки активності, кмітливості, взаємопідтримці його учасників. Дев’ятикласники взяли активну участь в грі-конкурсі «Найкмітливіший». Учні проявили не тільки теоретичні знання, а й швидкість та згрупованість вирішення різноманітних практичних завдання з інформатики.

У четвер учнів 5-6-х класів було залучено до гри «Найрозумніший». Тут юні ерудити розв’язували логічні задачі, грали в математичні ігри, складали геометричні фігури. Учні проявляли кмітливість у нестандартних ситуаціях, вчилися спілкуватися математичною мовою, а також відстоювати свою точку зору.

Учні 10-11-х класів були учасниками конференції «Жінки-математики», під час проведення якої дізналися про цікаві факти з життя видатних вчених, походження математичних термінів.

Участь у різноманітних конкурсах сприяє розвитку математичної культури та грамотності учнів, логічного, аналітичного та просторового мислення, підвищує інтелектуальний рівень, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках математики.

Голова ШМО вчителів математики та інформатики
Максимцева Н.Г.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.