31 жовтня 2017 року наш 5-Г помандрував Дубнівським краєм. Мальовнича місцевість над Іквою відкрила нам ще невідомі сторінки життя князів Острозьких. Ми дізналися, що Дубенський замок увійшов в історію як один із найстійкіших. Протягом п’яти століть його ні разу не взяли штурмом, хоча спроб захоплення фортеці було немало. Колись він ховав у своїх неприступних стінах та потаємних підвалах величезні скарби: родинні надбання князів Острозьких, що передавалися у спадок та дарувалися після укладання шлюбів. Саме це і приваблювало і козаків, і татар.
У 1577 році замок готувався до весілля князевої племінниці. Непрохані гості в обладунках, що підступили до оборонних стін і розклались табором, налякали усіх, тільки не наречену. Беата підбігла до вартової вежі і раптово вистрелила з гармати. Ядро потрапило у шатро кримського хана. Тоді загинув його рідний син. Війська відступили, залишившись без ватажка. Беату вони назвали відьмою. А вежа, звідки був зроблений постріл, отримала назву Беатка, або Дівоча вежа. Саме у цій вежі ми загадали свої бажання і сфотографувались.
Дубно запам’яталось нам ще і алеєю дерев’яних скульптур на вулиці Шевченка. Тарас Бульба, засновник міста – князь Василь-Костянтин Острозький, Михайло Грушевський, Ангел-охоронець України, герої українських народних казок переконують, що людській фантазії немає меж.
А у Тараканові ми потрапили у справжнє сонне царство воєн ХХ ст. Феєрія військової інженерної думки середини ХІХ ст., диво конспірології з каменю, цегли, чавуну та бетону – таким постав перед нами закинутий Тараканівський форт зі своєю таємничою атмосферою.
Незважаючи на холодний пронизливий вітер цього дня, ми відчули тепло дружнього колективу, з яким можна мандрувати безмежними просторами нашої рідної землі.
Класний керівник 5-Г класу
Фефелова Н.І.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.