Відвідавши музейний урок «В.Короленко і Рівненщина», учні 6-Г класу Рівненської ЗОШ №23 дізнались не тільки про перебування Короленків на Рівненщині (Радивилів, Дубно, Рівне), а й про окремі моменти із життя рідного міста, яким воно було в ті часи: найдавнішою спорудою в місті є Свято-Успенська церква (перша пол. ХІХст.); Лебедине озеро існувало ще в часи князів Любомирських; річка Устя була настільки широкою і повноводою, що її береги розлягались аж до сучасної «Злата Плази» і з’єднувались звичайним дерев’яним мостом; 1873 року через місто проклали залізницю; 1876 – Києво-Брестське шосе (сучасна вул.Соборна). Отже, в місто поступово приходила цивілізація.
Галактіон Короленко – батько великої родини – був надзвичайно чесним і порядним повітовим суддею, тому коли він помер, у похоронній процесії взяли участь багато городян. На Грабнику знаходиться його могила і могила його маленької дочки – сестри В.Короленка.
Неабияке враження на шестикласників справило і те, що мати майбутнього письменника – Евеліна Скуревич (полячка за національністю, родом зі Степані) – вийшла заміж за Галактіона Короленка, маючи 14 років і будучи майже вдвічі молодшою за нього. Згодом в сім’ї повітового судді народились Юліан, Марія, Володимир, Іларіон, Кароліна та Олександра. Мати була ніжним ангелом-охоронцем цієї родини. Саме родинні цінності найбільше вплинули на формування порядності і чесності в дітях.
Учні 6-Г класу зацікавлено розглядали прописи, чорнильницю, підручники та інші раритети ХІХ ст., якими користувались тодішні школярі.
Змістовну та цікаву екскурсію, що супроводжувалась презентацією, провела завідуюча сектором давньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Морозова Ольга Володимирівна.
Класний керівник 6-Г класу
Фефелова Н.І
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.