А все-таки поперед нас огні!

…Я слів його не можу повторити…
То ж він сказав у найчорніші дні,
Доріг сибірських порохом укритий:
«А все-таки поперед нас огні!»

Так влучно і пророчо висловився про Володимира Короленка Максим Рильський в однойменному вірші.

Оскільки творчість Короленка нерозривно пов’язана з нашим краєм та є предметом вивчення у школі, то з ініціативи вчителів зарубіжної літератури та класних керівників учні 6-х класів змогли побувати на музейних гостинах.

2019-01-31_010

Темою зустрічі стало життя і творчість видатного письменника, критика і публіциста, кореспондента, редактора, громадського діяча Володимира Галактіоновича Короленка, чия життєва дорога розпочалася з України.

Народжений на Житомирщині юнак згодом опиняється на Рівненщині, оскільки батька, Галактіона Панасовича Короленка, перевели по службі спочатку в Дубно, а потім у місто Рівне. Саме тут Володимир вступає до Рівненської приватної гімназії, яку закінчує в 1871 році зі срібною медаллю.

Завдяки вчителю словесності, Веніаміну Васильовичу Авдієву, який намагався привчити своїх учнів мислити, майбутній письменник почув оповіді Тургенєва, вірші Нікітіна та Шевченка.

За участь у студентських заворушеннях юнака було визнано політично неблагонадійним, заарештовано і вислано до Сибіру. Майже 10 років провів Короленко у вигнанні. Але це не зломило митця. Саме там, у в’язниці, починається його літературна діяльність. 

Поряд із письменницькою Короленко вів активну громадську діяльність. Упродовж усього життя він виступав проти насильства і несправедливості, відстоював рівноправність, викривав прояви шовінізму. 

Його життєвий подвиг осяяний незламною вірою в краще, отими «вогнями», що неодмінно запалають попереду. Треба лише вірити!

Класний керівник 6-А класу
Юзюк В.В.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.